buzun cilde faydalari - Buzun Cilde Faydaları Nelerdir ?
Cilt Bakımı

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir ?

buzun cilde faydalari - Buzun Cilde Faydaları Nelerdir ?

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir ?

Kırışıklık, akne lekeleri, gözenekler, mor halkalar gibi sorunlarınız varsa buz tedavisi ile artık sorunlarınız ortadan kalkabilir.

Kırışıklık için kullanılacaksa eğer; yeşil çayı buz kalıplarına döküp buz haline gelince cildi çizmeyecek şekilde ince yapılı bir el havlusu ya da mendil veya gazlı bez gibi bir şeyin içerisine 4-5 tane buz atın ve yüze bir dakika sağ, bir dakika sol olmak üzere göz altı dahil uygulayın sabah akşam bu işlemi tekrarlayın.

Lekeler için uygulanacaksa limon suyunu buz kalıplarına koyun. Buz haline gelince 4-5 kalıp buzu cildi çizmeyecek bir mendil veya havluya sarıp bir dakika sağ bir dakika sol olarak uygulayın. Göz çevresinden kaçının. Temiz yüze sabah akşam olmak üzere uygulayın.

Gözenek için uygulanacaksa gülsuyunu buz kalıplarına dökün buz haline gelince 4 – 5 tane buzu yüzü çizmeyecek bir mendil ya da havluya koyup bir dakika sağ bir dakika sol tarafta gezdirin. Göz çevresi de dahil sürün. Temiz yüze sabah akşam olarak uygulayın.

Göz altı morlukları için salatalık suyunu buz kalıbında bekletin. Buz haline gelince 1-2 adet buz kalıbını bir mendile sarıp göz çevrenizde gezdirin. Sabah akşam olmak üzere uygulayın. Göz çevresinin temiz olmasına özen gösterin, ondan sonra buz terapisini uygulayın. Buzun Cilde Faydaları nı göreceksiniz..

 

Lavanta Sabunu ve Lavanta Yağının Cilde Faydaları yazımızı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir