cilt kremleri nasil kullanilir - Cilt Kremleri Nasıl Kullanılır ?
Cilt Bakımı

Cilt Kremleri Nasıl Kullanılır ?

cilt kremleri nasil kullanilir 300x169 - Cilt Kremleri Nasıl Kullanılır ?

Cilt Kremleri Nasıl Kullanılır ?

Yaz ve kış aylarında nemlendiriciyi kullanmak cilt dengesini bozabilir. Çünkü yaz ve kış vücudumuzun salgıladığı hormonlar ve salgılar değiştiği için cilt tipimizde de değişiklikler olabiliyor.

Yazın daha yağ bazlı daha onarıcı kremlere ihtiyaç duyarken yazın su bazlı kremler kullanmak cildi daha mutlu edecektir. Eğer karma ve yağlı cildiniz varsa bu kişiler yaz kış su bazlı kremler kullanmalıdır.

Eğer kuru cilde sahipseniz yaz kış krem tipinizi değiştirmeniz gerekir. Kuru ciltler kışın yağ + su bazlı, yazın su bazlı kremler kullanmalıdır. Yazın cilt daha yağlı olacağı için yağ bazlı kremler kullanım sonucunda ciltte yağ bezesi çıkartır. Bunlarla da baş etmek epeyce zor bir durumdur.

Kremler ne sıklıkla kullanılmalı ? ( Cilt Kremleri Nasıl Kullanılır )

Çok ağır yapılı kremler kullanmıyorsanız sabah akşam kullanabilirsiniz.

Kremleri yüzü temizledikten sonra cildi onarmak, nemlendirmek, korumak için kullanabilirsiniz.. O yüzden temiz yüze uygulamaya özen gösterin. Kremden önce tonik işlemi uygulanması ve kremin masajla lenf yönlerine doğru masaj yaparak yedirilmesi uzun vadede çok güzel sonuç verecektir. Ve cildiniz daha gergin, yer çekimine meydan okuyan doku halini alacaktır.

 

Yağ Bezesi Nasıl Geçer ? yazımızı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir