yuzu sabunla yikamak dogru mu - Yüzü Sabunla Yıkamak Doğru mu ?
Cilt Bakımı

Yüzü Sabunla Yıkamak Doğru mu ?

yuzu sabunla yikamak dogru mu - Yüzü Sabunla Yıkamak Doğru mu ?

Yüzü Sabunla Yıkamak Doğru mu ?

Yüzümüz en hassas bölgemizdir ve güzelliğimizi yansıtan en görünür etkendir. Cildimizi güzel ve sağlıklı tutmak için cilt temizliği önemlidir.

Cilt temizliğinde kullanılan ürünler cildin ph değerine zarar vermemelidir. Sabunlar, özellikle yanlış sabunlar cildin sağladığı sebumu tamamen yok eder. Sebum dediğimiz cildi besleyen yağa cildin ihtiyacı vardır.

En yağlı cilt bile ciltte salgılanan sebuma ihtiyaç duyar.

Sabun asla kullanılmak diye bir genelleme yapılamaz. Fakat sabunlar çok sinsi bir maddedir. Kendini uzun vadede belli eder. Yararlı mı faydalı mı hemen anlamak için zaman gerekir. Ama size bu etkiyi daha kısa sürede anlamanız için bir kaç tüyo vereceğim.

Yüzü sabunla yıkamak yıkadığınızda yüzünüz geriliyorsa bu size uygun bir sabun değildir. Cildinize göre sert gelen bir sabundur.

Ciltteki sebumun düzenine zarar gelmeden bu sabunu bırakıp daha uygun bir temizleme jeline geçiniz.

Eğer sabundan sonra cildiniz yağlanırsa bu sebumu arttırdığını ve ciltteki sebum dengesinin bozulduğunu gösterir.

Doğru sabun; cildi onarır, besler. Unutulmamalıdır ki sabun kadar cildi derinlemesine temizleyen bir jel yoktur. Fakat doğru sabun kullanmak, doğal olması ve nem vermesi önemlidir. Özellikle ph 5 – 5.6 olmasına özen gösterilmelidir.

Güzellik uzmanlarının önerisi cilde uygun temizleme jeli kullanın. Sabunu ise haftada 3 kere kullanın ve nemlendiricinizi eksik etmeyin.

Gül Suyunun Cilde Faydaları yazımızı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir